6A1E6551 1426 4742 9CF9 13C9BD506C0B

Dom Dziecka w Strzyżowie to placówka, w której na wychowaniu przebywa 28 dzieci w wieku od 5 do 18 lat. Z dniem 1 sierpnia 2017 r. dyrektorem placówki został mgr Bogdan Florek. Pomysł pomocy dla tej placówki zrodził się z potrzeby serca. Dzięki uprzejmości studentów oraz pracowników Katedry Elektrotechniki i Podstaw Informatyki Politechniki Rzeszowskiej sprawa została rozpowszechniona poza środowisko akademickie. Nasze Liceum również postanowiło pomóc młodzieży z domu dziecka. Dnia 08.01.2018 r. w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka pieniężna, podczas której wolontariuszkom udało się zebrać 220zł.

Za zebraną kwotę zakupiono najpotrzebniejsze artykuły higieniczne dla dzieci. Do dnia 26.01.2018 r. każdy kto chciał mógł przyłączyć się do akcji, która miała dobry odbiór zarówno wśród uczniów jak i pracowników szkoły. Młodzież z chęcią przynosiła zakupione przez siebie rzeczy wiedząc, że swoim gestem sprawi dzieciom radość. Dla najmłodszego z wychowanków dodatkowo zostały zakupione kolorowanki, a także książka z wierszami na dobranoc. Za okazane dobre serce dziękujemy wszystkim uczniom naszego Liceum, a w szczególności Wolontariuszom z klasy 1b, 2a i 3b. Po dostarczeniu paczek nie musieliśmy długo czekać na odzew ze strony Dyrekcji i Wychowanków Domu Dziecka. Poniżej zamieszczamy treść podziękowania, które otrzymaliśmy. Warto pomagać, nie zmniejszamy tempa ponieważ Szkolne Koło Wolontariatu planuje już kolejną akcję.

Szkolne Koło Wolontariatu

Martyna Markuc

Wiktoria Tworzydlak

Julia Zając

Wiktoria Golik

Opiekunowie

Małgorzata Pelc

Grażyna Kwaśniewicz

link do zdjęć

 podziekowanie3

podziekowanie3