W dniach 05.10.2023r.-07.10.2023r. odbyła się wycieczka klasy maturalnej, której głównym celem była modlitwa na Jasnej Górze.

Naszą podróż rozpoczęliśmy w czwartek o godzinie 6:00 rano spod parkingu obok leskiego LO. Pierwszym punktem naszego pielgrzymowania było zwiedzanie byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Spacerując po terenie obozu, z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy przewodnika opowiadającego historie więźniów, którzy tu przebywali. Opowieści o przerażających eksperymentach medycznych, głodzeniu, torturach i masowych egzekucjach były trudne do zniesienia. Wizyta w tym miejscu dała nam do zrozumienia, iż nie możemy ponownie dopuścić do tego, aby człowiek gotował drugiemu człowiekowi taki straszny los.

Po ponad trzygodzinnym zwiedzaniu obozu zagłady udaliśmy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Udaje nam się zobaczyć cele świętej siostry Faustyny Kowalskiej, jak i również miejsce, z którego Apostołka Bożego Miłosierdzia odeszła na drugi świat. Na krótką chwilę wstąpiliśmy również do Bazyliki, modląc się o najważniejsze dla nas sprawy. Następnie wyruszyliśmy do bursy, aby odpocząć przed kolejnym, wymagającym dniem.

Drugiego dnia wstąpiliśmy do parku rozrywki Energylandia. Zabawa trwała od samego rana, aż do późnego popołudnia. Skorzystaliśmy między innymi z takich atrakcji, jak ,,Zadra’’ ,,Hyperion’’ ,,Mayan’’, które dostarczyły nam ostrej dawki adrenaliny. Po wielogodzinnej rozrywce zmęczeni, jednocześnie szczęśliwi, wracamy do bursy.

W sobotę wyruszyliśmy do Częstochowy na Jasną Górę. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 15:30, gdzie nastąpiło zawiązanie wspólnoty oraz konferencja „Z Maryją przez życie”, a następnie odbyła się Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. O 18:30 w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem ks. bp Stanisława Jamrozka odbyła się msza święta, na której modliliśmy się o celujący wynik matury i dokonania w życiu właściwych wyborów. Naszą obecność na Jasnej Górze zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim.

Zmęczeni, pełni wrażeń wróciliśmy do Leska.

 

Mamy nadzieję, że nasze modlitewne prośby przyczynią się do zdania egzaminu dojrzałości na wysokim poziomie, co oczywiście nie zwalnia nas z wytężonej pracy.