jak czytam

1 czerwca 2017 r. włączyliśmy się w akcję „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”, podczas której - wraz z 459 409 uczniami z całej Polski, pobity został rekord w czytaniu w jednym momencie! Biblioteka szkolna Liceum Ogólnokształcącego w Lesku zaprasza uczniów, absolwentów, dyrekcję, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz sympatyków Liceum do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Jak nie czytam, jak czytam”.

8 czerwca o 10.00będziemy czytać – każdy to, na co ma ochotę. Symbolem wspólnej akcji jest ustanowienie rekordu w liczbie osób czytających w jednym momencie.

ALE PO CO?

Po prostu chcemy sobie miło poczytać w gronie koleżanek i kolegów.  Aby książka kojarzyła się z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem.

UDZIAŁ

8 czerwca 2018 r. o godzinie 9.45 gromadzimy się przed wejściem głównym naszej szkoły z przyniesionymi ze sobą książkami. Udajemy się w wyznaczone miejsce, w którym o 10.00 rozpoczniemy zbiorowe czytanie książek (własnych lub wypożyczonych z biblioteki).  Następnie robimy wspólne zdjęcie obrazujące frekwencję i delektujemy się czytaniem.

Życzymy udanej zabawy!

Więcej szczegółów na temat przebiegu akcji JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM znajdziecie na tablicy ogłoszeń oraz w bibliotece szkolnej.

Joanna Katyńska