IMG 1674

Dnia 4.12 tj. wtorek, odbyło się przedstawienie pt. „Antymina”, w którym brali udział uczniowie klas 1-3 Liceum Ogólnokształcącego w Lesku. Prezentację prowadziło w sumie trzech animatorów: Andrzej, Leszek oraz Mirosław. Ostatni z nich artysta-raper to za razem promotor całej grupy. 

Głównym tematem spotkania były uzależnienia, zwracano uwagę przede wszystkim na alkohol i narkotyki. Program był ciekawie zbudowany, wiedza teoretyczna, historie z życia przeplatały się z  występem artystycznym w postaci kilku utworów rapowanych. Ich przeżycia, od trudności w rodzinie po handel narkotykami, gangi, pobyty w więzieniu czy specjalne leczenia dawały rzeczywisty obraz przyczyn i skutków uzależnień.. Bez wątpliwości trafili do większości słuchaczy. Przekazywali nam treści, które oprócz dostarczenia wiedzy, miały nas przestrzec przed używkami, ponieważ młodzi ludzie sięgający po alkohol czy narkotyki nie widzą żadnych konsekwencji w swoim działaniu. Często nawet uważają, że postępują słusznie, i że to tylko zabawa na chwilę.

Droga, którą trzeba przejść aby pokonać uzależnienie, nie jest usłana różami, nie wystarczy tylko ciężka praca oraz chęci. Jak wspomina każdy z animatorów to Bóg ma największą moc i to właśnie On ściągnął z nich ból, cierpienie oraz duchowy ciężar tych spraw.

Całość spektaklu posumowana była krótką ankietą oraz utworem muzycznym.

Więcej informacji można znaleźć na http://antymina.pl/. Jeżeli urzekła was natomiast twórczość Mirosława, znajdziecie go jako „Kolah”, zapraszamy do przesłuchania i wyciągnięcia wniosków na przyszłość.

W. Kinal

E. Dziedzicka

Link do galerii zdjęć ze spektaklu