04

29 listopada w naszym Liceum przeprowadzona została akcja Fundacji DKMS „PODKARPACKA KOMÓRKOMANIA – LO LESKO”.  Podczas akcji osoby, które ukończyły 18 lat  mogły zarejestrować się jako potencjalni Dawcy komórek macierzystych szpiku kostnego. Potencjalnymi Dawcami szpiku zostało 20 uczniów z klas drugich i trzecich oraz prof. Małgorzata Drożdż. Uczniowie, którym serdecznie dziękujemy za  podjęcie przez nich tak ważnej decyzji  mogącej w przyszłości uratować komuś życie to: Jagoda Wójcicka, Katarzyna Zięba, Anna Ziobro Dawid Gerbisz, Artur Pasławski, Maciej Stelmach, Jakub Mazurkiewicz, Kamil Mielnikiewicz, Dawid Gładysz, Monika Mamrowicz,  Martyna Głuszko, Martyna Karolinczak, Maria Dziadosz, Adrianna Pałys, Wiktoria Bieszczad, Sara Szewczyk, Sylwia Małecka, Katarzyna Lorenowicz, Aleksandra Opałka, Wiktoria Podgórska.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy przeprowadzić akcję rejestracji Dawców komórek macierzystych szpiku kostnego w naszym Liceum. Za organizację na rzecz Fundacji DKMS akcji #KOMÓRKOMANIA mającej na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększanie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych otrzymaliśmy od Pani Prezes Fundacji DKMS Ewy Magnuckiej-Bowkiewicz CERTYFIKAT SZKOŁY Z ŻYCIEM. Od Koordynatora ds. Rekrutacji Dawców Fundacji DKMS Pani Agnieszki Wróblewskiej otrzymaliśmy pismo, którego treść pragnę przytoczyć:

„Czasem wdzięczność trudno jest wyrazić w słowach …

Wtedy proste - dziękuję – zawiera wszystko, co chcemy powiedzieć.”

Dziękujemy bardzo za ogrom pracy oraz serce, jakie włożyli Państwo wspierając  i organizując akcję o nazwie #KOMÓRKOMANIA.

W 2017 roku w bazie Fundacji DKMS na 468 akcji w szkołach ponadgimnazjalnych zarejestrowało się 13148 osób. Każda zarejestrowana osoba to szansa na nowe życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby krwi, potrzebujących przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego.

Mamy nadzieję, że zechcecie Państwo w dalszym ciągu szerzyć misję Fundacji DKMS, organizować akcję #KOMÓRKOMANII na terenie swojej szkoły i rejestrować nowych potencjalnych Dawców szpiku dla osób chorujących na nowotwory krwi.

Szkolne Koło Wolontariatu

Opiekunowie koła

Małgorzata Pelc

Grażyna Kwaśniewicz 

certyfikat